Warning: Undefined array key "secure" in /home/mwirgwwd/public_html/wp-content/themes/hello-mavaranet-child/functions.php on line 70

Warning: Undefined array key "secure" in /home/mwirgwwd/public_html/wp-content/themes/hello-mavaranet-child/functions.php on line 78
Search
Close this search box.

ارگاسم خشک

ارگاسم خشک

ارگاسم خشک مشکلی است که با عدم ترشح مایع منی در هنگام ارگاسم شناخته می‌شود. در حالت طبیعی پس از تحریک جنسی، مایع منی از طریق انزال و از مسیر آلت تناسلی خارج می‌شود. اما در ارگاسم خشک با وجود انقباضات ارگاسم، مایع منی خارج نمی‌شود. در برخی از افراد این مشکل موقتی است اما در برخی موارد نیز به صورت دائمی باقی می‌ماند. این بیماری می‌تواند منجر به بروز مشکلات فیزیولوژیکی و روانی شود. با اینکه ارگاسم خشک منجر به بروز مشکلات جدی برای سلامتی فرد نمی‌شود اما می‌تواند در باروری و همچنین رضایت جنسی تاثیرگذار باشد.

دلایل متعددی برای ارگاسم خشک وجود دارد که برخی از مهمترین آنها عبارتند از:

مصرف برخی از داروها مانند داروهای فشار خون، داروهای ضد افسردگی و برخی از داروهایی که برای بیماری پروستات تجویز می‌شود می‌توانند در فرآیند انزال اختلال ایجاد کرده و منجر به ارگاسم خشک شود.

آسیب‌های عصبی به ویژه در ناحیه لگن می‌توانند عملکرد طبیعی انزال را دچار مشکل نمایند.

  • مایع منی در هنگام انزال وجود ندارد.
  • پس از رسیدن به ارگاسم، انزال ایجاد نمی‌شود.
  • کاهش لذت جنسی در هنگام ارگاسم.

ارگاسم خشک در حالت طبیعی منجر به بروز مشکلات جسمی نمی‌شود اما عوارضی که به همراه دارد می‌تواند برای بیماران ناراحت کننده باشد. برخی از عوارض این بیماری عبارتند از:

اگر ارگاسم خشک به دلیل ناهنجاری‌های آناتومی آلت تناسلی و یا جراحی‌های قبلی ایجاد شده باشد، جراحی می‌تواند عملکرد طبیعی انزال را بازیابی نماید.

سوالات متداول

تفاوت ارگاسم خشک و انزال رتروگراد چیست؟

ارگاسم خشک، رسیدن به حالت ارگاسم بدون ترشح مایع منی است اما در انزال رتروگراد مایع منی به جای اینکه به سمت آلت تناسلی حرکت کند به سمت مثانه می‌رود. در هر دو بیماری، انزال وجود ندارد اما به این نکته دقت کنید که در انزال خشک، مایع منی ترشح نمی‌شود اما در انزال رتروگراد مایع منی ترشح می‌شود اما به مثانه وارد می‌شود.

شیوع ارگاسم خشک چقدر است؟

ارگاسم خشک تقریباُ یک مشکل نادر است و به دلیل عواملی که در این مقاله اشاره شد در برخی از افراد ممکن است ایجاد شود.

آیا ارگاسم خشک نشانه‌ی یک مشکل جدی است؟

در برخی مواقع ارگاسم خشک می‌تواند به دلیل آسیب عصبی و یا عدم تعادل هورمونی باشد که نیاز به بررسی و درمان‌های پزشکی دارد.

دکتر علی صمیمی

دکتر علی صمیمی

دکتر علی صمیمی تحصیلات پزشک عمومی خود را به مدت 7 سال در دانشگاه علوم پزشکی اهواز سپری کرده اند و پس از آن در سال 1388 در رشته تخصصی اورولوژی در دانشگاه ارومیه پذیرش شده و به مدت 4 سال این دوره را به پایان رساندند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا