Warning: Undefined array key "secure" in /home/mwirgwwd/public_html/wp-content/themes/hello-mavaranet-child/functions.php on line 70

Warning: Undefined array key "secure" in /home/mwirgwwd/public_html/wp-content/themes/hello-mavaranet-child/functions.php on line 78
Search
Close this search box.

درمان زگیل تناسلی و درمان با روش لیزر و کرایو

درمان زگیل تناسلی با کرایوتراپی و لیزر دو روش پرکاربرد و مؤثر در درمان این بیماری است. کرایوتراپی یک روش درمانی است که با استفاده از سرمای شدید، بافت زگیل را از بین می‌برد، در حالی که لیزر با استفاده از نور قدرتمند، بافت زگیل را تخریب می‌کند. درمان زگیل تناسلی با کرایوتراپی و لیزر هر دو روش مؤثری برای درمان زگیل‌های عفونی هستند. با این حال، هر روش دارای مزایا و معایب خاص خود است و بسته به شرایط بیمار، یکی از این دو روش انتخاب می‌شود.

زگیل تناسلی و درمان با لیزر و کرایوتراپی

. به عنوان مثال، در صورتی که زگیل‌ها بزرگ و گسترده باشند، لیزر ممکن است بهترین روش باشد، در حالی که در مواردی که زگیل‌ها کوچک و کمیاب هستند، کرایوتراپی ممکن است گزینه‌ی مناسب‌تری باشد.

به هر حال، در هر دو روش درمانی، باید توجه ویژه‌ای به پس‌ماندهای درمانی شود و بیمار باید به درستی راهنمایی شود تا از عود بیماری جلوگیری شود. در نتیجه، برای انتخاب بهترین روش درمانی، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

استفاده از لیزر برای درمان زگیل تناسلی در مردان

استفاده از روش لیزر درمانی برای درمان زگیل تناسلی بدون عارضه در مردان بالغ یکی از روش هایی است که پزشکان برای درمان زگیل تناسلی در مردان به کار می برند. نتایج حاصل از درمان به کمک این روش نشان میدهد که استفاده از لیزر برای درمان زگیل‌های تناسلی در مردان بی‌خطر، مؤثر و بسیار رضایت‌بخش است که می توان از آن برای از بین بردن زگیل ها بدون آسیب رساندن به پوست اطراف و دیگر نواحی بدن استفاده کرد.

می‌توان گفت درمان زگیل با لیزر از نوع جدیدترین روش های درمانی است که در بیش از 90 درصد موارد درمانی این روش نتیجه بخش بوده است.  تابش اشعه لیزر بطور کلی بافت زگیل را متلاشی می کند. هنگامی که پرتوهای لیزری به زائده های زگیل بوجود آمده ورود می کند تهاجم و نفوذ عمیق آن مانع از عود کردن مجدد زگیل ها میشود. علاوه بر نابودی قطعی، روش لیزری هیچ گونه عوارض جانبی مانند خونریزی و درد شدید پس از جراحی را نخواهد داشت.  غالبا زمانی که زائده های زگیلی تعداد بالایی دارند و یا بافت آنها بر روی پوست بسیار بزرگ است، استفاده از روش لیزری سریعا نتیجه می دهد.

درمان زگیل تناسلی در مردان به کمک کرایو تراپی

درمان زگیل های تناسلی به روش کرایو مانند روش لیزری کاملا بدون خونریزی و درد غیر قابل تحمل همراه می باشد. کرایوتراپی در مردان بدین صورت است که پزشک در زمان جراحی زگیل های بوجود آمده را منجمد میکند. کم کم با منجمد شدن زگیل توسط نیتروژن مایع و فریز کردن آنها، این ضایعات روی پوست از بین می رود. البته باید دانست که این کار در چند مرحله انجام می شود. از آنجایی که سرمای شدید و دمای پایین نیتروژن ها اجازه ادامه حیات به سلول های زائد زگیلی را نمیدهد لذا آرام آرام می میرند. در این روش بعد از اینکه ازُت مایع روی زگیلها کاملا اسپری شد، این مایع در اثر حرارت بدن ذوب میشود و لذا طی این فعل و انفعالات سلول های زگیلی کاملا تخریب شده و از بین میروند.

پزشک با توجه به اندازه و تعداد زگیل ها ممکن ست که این فرایند را چندین بار تکرار نماید تا آن ناحیه آسیب دیده کاملا از ویروس پاکسازی شود.

عوارض و مراقبت بعد از کرایوتراپی و لیزردرمانی زگیل تناسلی

عوارض ناشی از لیزر زگیل تناسلی در مردان کاملا صفر است و فقط تا چند روز مقدار اندکی سوزش و زخم را به همراه دارد که بعد از دو الی سه روز بطور کامل بهبودی حاصل میشود. اما مراقبت از آن امری کاملا ضروری است که توصیه می شود حتما بهداشت و شستشوی نواحی اطراف زگیل برداشته شده رعایت شود تا مانع از بازگشت مجدد آن باشد.

همچنین اگر پس از عمل کرایو تا چند روز یعنی چیزی حدود یک هفته احساس درد کمی داشتید و یا در ناحیه جراحی شده تاول و زخم محدود مشاهده کردید این مسئله کاملا طبیعی است. اما دقت داشته باشد که حتما بطور مداوم باید محل تاول و زخم ها را ضد عفونی نمایید تا مانع از پخش مجدد زگیلها شود. 

معمولا پزشک به شما پمادهای ترمیم کننده ای را تجویز مینماید و شما را به شستشوی آن ناحیه جراحی شده را سفارش میکند.

مزایای درمان زگیل تناسلی در مردان به کمک لیزر

امروزه روش لیزردرمانی در بسیاری از جراحیها جایگزین بسیار خوبی است که پزشکان آن را به عنوان بهترین روش جراحی به بیماران خود توصیه و پیشنهاد میک نند.

در درمان زگیل تناسلی نیز، لیزردرمانی علاوه بر اینکه یک روش درمانی سریع بوده که سرعت اثر بخشی بالایی دارد شامل مزیت های دیگری نیز میباشد که به آن به صورت موردی اشاره می کنیم:

  • در لیزردرمانی احتمال بازگشت مجدد زائدهها بسیار نادر بوده و میتوان گفت یک روش درمانی قطعی می باشد.
  • مدت زمان عمل لیزر تنها در یک جلسه کفایت میکند.
  • بعد از لیزر نمودن، ناحیه جراحی شده به پانسمان نیاز ندارد.
  • هزینه بسیار کمی دارد.
  • پس از انجام لیزر هیچ اثری از زائدهها روی پوست دیده نمیشود.
  • میزان درد و خونریزی در روش لیزری بسیار کم است.
  • از روش لیزری علاوه بر درمان زگیل تناسلی جهت از بین بردن زائده های داخلی در مقعد نیز استفاده میشود.
  • سهولت درمان و ایمن بودن بیمار در روش لیزری کاملا تضمینی است.

انتخاب پزشک مجرب و انجام مشاوره های صحیح قبل از درمان زگیل تناسلی

توجه داشته باشید که درمان زگیل تناسلی مانند سایر بیماریهای ویروسی، نیاز به مشاوره های درست و کاربردی و نیز انتخاب یک پزشک با تجربه دارد. دکتر علی صمیمی یکی از متخصصان به نام بیماری های پوستی در مردان است که استفاده از روش کرایوتراپی و نیز لیزر درمانی را برای درمان بیماری زگیل بسیار مناسب و بیخطر میداند. تاکنون افراد متعددی که با مشکلات زگیل تناسلی مواجه بودند پس از مراجعه به دکتر علی صمیمی و نیز توجه به مشاوره های تخصصی ایشان توانسته اند در مدت زمان کوتاه به حل این مشکل ویروسی و درمان آن بپردازند.

توجه داشته باشید که رعایت نکات بهداشتی این پزشک باتجربه، به سرعت شما را به نتایج مطلوب سلامت و درمان میرساند.

امروزه با تکامل علم پزشکی، مشکل زگیل تناسلی در زنان و مردان چیزی نیست که قابل درمان نباشد و یا روش درمانی سخت و طاقت فرسایی داشته باشد. خوشبختانه به کارگیری روشهای درمانی جدید و ارتباط به پزشک مجرب، بیمار را در مدت زمان کوتاه به سلامتی کامل میرساند.

دکتر علی صمیمی

دکتر علی صمیمی

دکتر علی صمیمی تحصیلات پزشک عمومی خود را به مدت 7 سال در دانشگاه علوم پزشکی اهواز سپری کرده اند و پس از آن در سال 1388 در رشته تخصصی اورولوژی در دانشگاه ارومیه پذیرش شده و به مدت 4 سال این دوره را به پایان رساندند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا