Warning: Undefined array key "secure" in /home/mwirgwwd/public_html/wp-content/themes/hello-mavaranet-child/functions.php on line 70

Warning: Undefined array key "secure" in /home/mwirgwwd/public_html/wp-content/themes/hello-mavaranet-child/functions.php on line 78
Search
Close this search box.

پاپول مرواریدی در مردان

پاپول مرواریدی در مردان 1

پاپول مرواریدی در مردان، یکی از ییماری‌های شایع مربوط به دستگاه تناسلی است که معمولا در میان افرادی که ختنه نشده‌اند بیشتر دیده می‌شود. امروزه بسیاری از بیماری‌های مربوط به دستگاه تناسلی شیوع گسترده‌ای یافته است.. ابتلا به این عارضه از طریق رابطه جنسی نیست اما علائمی همچون عفونت را در بدن افراد دارد. بروز این عارضه وضعیت ناخوشایندی را برای آقایان ایجاد خواهد کرد و حتی ممکن است روابط جنسی را با دشواری‌هایی روبه‌رو سازد. با گسترش علوم پزشکی و روش‌های تشخیصی، امکان درمان این بیماری برای افراد فراهم شده‌ است. لازم است که‌ افراد برای شروع فرآیند درمانی به پزشک متخصص مراجعه کنند. اگر دچار عارضه پاپول مرواریدی در ناحیه تناسلی هستید و درخصوص این بیماری اطلاعات کافی ندارید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. در ادامه به نکاتی درخصوص دلایل بروز این بیماری و نحوه درمان آن اشاره‌ خواهیم کرد.

پاپول مرواریدی در مردان چیست؟

پاپول مرواریدی در مردان، یکی از مشکلات رايج در ناحیه دستگاه تناسلی است که اغلب با ایجاد برجستگی‌های کوچک و مرواریدی شکل در ناحیه سر آلت مردان ایجاد می‌شود. بسیاری از برجتگی‌هایی که حالتی مشابه با جوش را دارند، در این ناحیه رشد می‌کنند و با افزایش سن کمرنگ‌تر می‌شوند. نام دیگر اين عارضه پاپیلوم هیرسوتوئید است و معمولا در عرض یک الی دو میلی‌متر ایجاد می‌شوند.

برجستگی‌های جوش مانند پاپول‌ها اغلب در رنگ‌های صورتی، قرمز و زرد ایجاد می‌شوند و فرم نامناسبی در کلاهک آلت ایجاد خواهند کرد. تحقیقات صورت گرفته در این زمينه نشان می‌دهد که بروز این عارضه به مشکلات بهداشتی یا ایجاد روابط جنسی ارتباطی نداشته و معمولاً در اثر عوامل دیگری این بیماری ایجاد می‌شود.

بیش تر بخوانید => متخصص اورولوژی در جردن

علائم پاپول مرواریدی در مردان

بیماری پاپول مرواریدی در مردان دارای برخی علائم مهم است که افراد در صورت بروز آن باید به پزشک متخصص در این زمینه مراجعه نمایند. مهم‌ترین علائم این بیماری عبارت‌اند از:

 • پاپول‌ها به شکل برجستگی‌های ریز و جوش مانند ظاهر می‌شوند.
 • پاپول‌ها دارای دارای سطحی صاف و یک‌دست هستند.
 • در صورت ایجاد پاپول، عدم درد در ناحیه رشد یافته ایجاد نمی‌شود.
 • بروز پاپول‌ها معمولا به‌صورت یک الی دو ردیف در دستگاه تناسلی خواهد بود.
 • رشد این برجستگی‌ها در کلاهک آلت مردان اتفاق ‌می‌افتد.
 • اندازه قطر پاپول بین ۱ الی ۴ میلی‌متر است.
 • دارای رنگ‌های صورتی، قرمز و زرد می‌باشد.
 • شکل ظاهری برجستگی اغلب گنبدی شکل است.

علل پاپول مرواریدی در مردان

این بیماری در اثر عوامل مختلفی ایجاد می‌شود. برخی از افراد علت بروز این عارضه را برقراری رابطه جنسی یا رعایت نکردن بهداشت دستگاه تناسلی می‌دانند. در ادامه به برخی از عوامل موثر در ایجاد این عارضه اشاره خواهیم کرد:

 • رشد بیش‌ از اندازه عروق خونی در افراد، ازجمله دلایل موثر برای ایحاد این عارضه در بدن افراد هستند.
 • در برخی موارد افزایش کلاژن و تجمع آن در یک نقطه باعث ایجاد این بیماری در مردان می‌شود.
 • از دیگر دلایل بروز این عارضه رشد بیش از حد سلول بافت همبند در بدن آقایان است.

روش های تشخیص پاپول مرواریدی در مردان

تشخیص این عارضه به‌کمک روش‌های گوناگونی صورت می‌گیرد. یکی از روش‌های موثر برای تشخیص این بیماری و بررسی شدت آن، استفاده از پینوسکوپی است. پینوسکوپی با بررسی بخش‌های مختلف ناحیه تناسلی، بسیاری از بیماری‌های مختلف در دستگاه تناسلی را تشخیص می‌دهد. این روش با بررسی کامل اندام‌های جنسی، بسیاری مشکلات مربوط به روابط جنسی را در افراد تشخیص می‌دهد. انواع مختلفی از بیماری‌های جنسی و مقاربتی به کمک این روش قابل تشخیص خواهد بود.

بیش تر بخوانید => تومور بیضه

روش های درمان پاپول مرواریدی در مردان

درمان پاپول مرواریدی در مردان با روش‌های مختلفی انجام می‌شود. در ادامه به برخی از مهم‌ترین راهکار‌های درمانی این عارضه در بدن افراد اشاره خواهیم کرد:

جراحی برش

ازجمله روش‌های قدیمی و سنتی برای درمان پاپول مرواریدی در آقایان، جراحی برش است. در جراحی برش هریک از برجستگی‌های ایجاد شده روی کلاهک، به روش سنتی و با چاقوی مخصوص جراحی برداشته می‌شود.

درمان پاپول مرواریدی در مردان

رادیوسرجری

به کمک پرتوهای رادیوسرجری فرآیند درمان و برطرف‌سازی برجستگی‌های ناشی از ایجاد پاپول مرواریدی مردانه صورت می‌گیرد.

کرایوسرجری

انجماد شدید برجستگی‌های پاپول از دیگر راهکار‌های موثر برای درمان این عارضه در بدن افراد است. شدت سرما در این روش به گونه‌ای است که باعث برطرف شدن کامل برجستگی در دستگاه تناسلی خواهد شد.

جراحی لیزر

یکی از روش‌های بی‌خطر و مناسب برای درمان پاپول‌ مرواریدی شکل در مردان، استفاده از روش جراحی لیزر دی اکسید کربن است. این عارضه به کمک انرژی مادون قرمز برطرف می‌شود و برجستگی‌های موجود در کلاهک آلت به‌طور کامل ازبین می‌روند.

نتیجه گیری

یکی از بیماری‌های رایج در دستگاه تناسلی، بروز عارضه پاپول مرواریدی در مردان است. این بیماری معمولا در بخش کلاهک آلت مردان ایجاد می‌شود و به صورت برجستگی‌های ریز و صاف در این ناحیه قابل مشاهده خواهد بود. روش‌های مختلفی برای درمان این بیماری فراهم شده‌ است و افراد می‌توانند با توجه به شدت این عارضه نسبت به کنترل و برطرف‌سازی این عارضه اقدام کنند.

دکتر علی صمیمی

دکتر علی صمیمی

دکتر علی صمیمی تحصیلات پزشک عمومی خود را به مدت 7 سال در دانشگاه علوم پزشکی اهواز سپری کرده اند و پس از آن در سال 1388 در رشته تخصصی اورولوژی در دانشگاه ارومیه پذیرش شده و به مدت 4 سال این دوره را به پایان رساندند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا